Sakai Open sales en veiling.
Door het drukke programma in Japan en de vele filmpjes en foto’s die moeten worden uitgezocht en online gezet in heeft geresulteerd in griep waardoor met een kleine vertraging hierbij de laatste 2 dagen van het Japan reisverslag.
Bij SFF Sakai Fish Farm is het iets minder druk dan andere jaren omdat nu alleen dealers die lid zijn van de Japanse kwekers organisasie Shinkokai bij Sakai mogen kopen. Dit scheelt zomaar 30 procent minder mensen! Maar ja het kost ook Eur 1300 Euro om toe te treden tot de shinkokai. De open sales en mini veiling is dit jaar veel georganiseerder dan andere jaren… Geen dealers die in het bassin vallen en geen 3 jarige koi die letterlijk onder de arm worden meegenomen dit jaar!
Sakai heeft dit jaar bijna geen showa gekweekt en het zijn dan ook voornamelijk kohaku en sanke die hij heeft gekweekt. Daarnaast heeft hij ook tancho kohaku en tancho sanke en een enkele karashigoi al zijn die niet op hetzelfde enorm hoge niveau als zijn kohaku en sanke waar deze kweker enorm bekend om is.
SFF heeft sinds 2000 de veruit de meeste Grand Champion gewonnen op de All Japan show, sterker nog hij heeft sinds 2000 ongeveer de helft van de GC afgeleverd een werkelijk bizarre hoeveelheid wat ook wel aangeeft op welk enorm hoog niveau deze farm koi produceert. SFF heeft voornamelijk met kohaku maar ook 1 keer met een sanke de All Japan show gewonnen.
Ik heb vandaag een brede prijs range van kohaku, sanke en tancho kohaku geselecteerd waaronder ook enkele heel erg mooie zeer betaalbare nisai! Vooral de huidkwaliteit (glans ven de huid en hoe wit het wit echt is en kwaliteit van het rood) bij de koi waar HQ bij staat is echt heel erg goed zeker voor koi van deze prijsrange!!! Ben dan ook echt heel erg blij met deze selectie koi want we hebben straks een hele mooie koi met een hele goede prijs kwaliteitsverhouding voor ieders budget!
De belangrijkste informatie over deze koi staat in de foto. Vanaf morgen staan hopelijk de koi reserveerbaar onder ONZE KOI
’s Avonds is er een buffet met maar liefst 7 gangen welke SFF houdt. Tijdens het perfect georganiseerde diner voor een man of 200! Er zijn serveersters die zo lief lachen dat je bijna zou denken dat ze verliefd op je zijn maar ondertussen elke keer je glas vol schenken… Dit leverde aan het eind van de avond behoorlijk wat dronken Japanners op…
De volgende dag vroeg op want de veiling van SFF vandaag! En er moet vanochtend eerst een blik worden geworpen op de koi om te kijken wat de meest interessant is. Welke koi voor de hoogste bedragen weg gaan is wel grotendeels te voorspellen want deze heeft Kentaro al in een vat apart gezet. De truck is om koi aan te kopen met een hele goede huidkwaliteit maar met nu nog niet zo’n aansprekend patroon omdat het patroon doordat de koi nog niet ontwikkeld is nog niet tot zijn recht komt. Want de gene die er direct mooi uitzien en heel erg goed zijn van huidkwaliteit gaan weg voor soms meer dan 10.000.000 Yen! (75.000 Euro inkoop, zonder kosten, BTW en transport) Een hele speciale koi gaat vandaag ook worden geveild: S Legend. Een kohaku van maar liefst 101 cm en een enorm brede body… Ik ben alleen bang dat deze buiten budget gaat vallen. Door vele wordt S legend gezien als de beste koi van dit moment. S legend heeft dan ook 2 jaar geleden al een de All Japan show gewonnen en de verwachting is dat ze dit komend voorjaar weer doet. Hoe je koi moet verkopen hoef je Kentaro niet uit te leggen.. De spanning wordt langzaam opgebouwd en dan wordt de koi geveild.. Uiteindelijk slaat de hamer deze koi af op maar liefst Yen 203.000.000 ongeveer omgerekend Eur 1.550.000 Japanprijs!
Gelukkig heeft al het beoordelen van de veilingkoi zin gehad want ik heb 2 echt hele goede koi kunnen aankopen die het wel eens heel ver zouden kunnen gaan schoppen op de koishows over een jaar of 2 als ze wat verder ontwikkeld zijn! een sanke die nu nog een beetje een zwaar patroon voor heeft maar zodra het onderliggende sumi door is komt dit patroon precies in balans! Deze koi is zo goed dat als ze ontwikkeld zoals ik verwacht ze over ongeveer 2 jaar prima Adult champion kan halen! En wie weet zit er wel nog meer muziek in..Want ze heeft een geweldige huidkwaliteit! Sneeuwwit shiroji, mooi beni voor de toekomst, wat mooi donker is maar wat niet te donker is zodat het korrelig wordt. Het sumi (zwart) is al goed te voorspellen en de delen die al wel grotendeels helmaal door is zijn pianolak zwart!
De kohaku is natuurlijk wat makkelijker te voorspellen en zal kwa ontwikkeling een beetje lijken op de Grand Champion van Arcen 2018. Dit was ook niet de allergrootste koi toen ik haar uit de mudpond trok maar een koi met een normale lengte en bouw voor hele hoge kwaliteit koi (dat betekend nog steeds een goede bouw) Echter ook bij deze koi was het patroon nog niet zo ver ontwikkled zodat het volledig tot zijn recht komt. Ik verwacht dat deze nieuwe SFF kohaku ongeveer minimaal 80 -85 cm lang wordt. Het beni van deze nieuwe SFF kohaku is mooi donker oranje maar wel een met een hele sterke glans. Doordat het patroon steeds mooi rond wegloopt en het kiwa perfect maruzome is met heel goed gelijkmatig sashi (zeker voor SFF koi) zal dit patroon echt heel erg mooi worden als de koi vanuit de buik groeit waardoor het rode patroon hoger komt te liggen waardoor het sierlijker wordt en ook het rode patroon een beetje uit elkaar wordt getrokken, zal het ronde patroon mooi naar boven openvouwen naarmate de koi langer en breder wordt!!!! Echt een wouw koi voor de toekomst! Deze koi moet bij goede ontwikkeling prima in 1 a 2 jaar tijd Adult Champion kunnen halen en wie weet wat nog meer…
Binnenkort volgen nog de Momotaro tosai waar ik helaas door tijdgebrek nog niet aan toe ben gekomen.